Historie akci

2017     

21. ledna                Vystoupení na tradičním plese (Slavičin)

2016     

18. prosince            Mezinárodní festival adventního zpěvu (Vídeň, Rakousko)

10. prosince            Předvánoční večírek uspořádanýCentrem na podporu integrace cizinců (Zlín)

8. prosince             Vánoční ukrajinský večírek (Masaryková univerzita, Brno)

17. září                  Festival národnostních menšin "Babylonfest" (Brno)

3. září                    Slavností chleba ve Slupi

5.-7. srpna              Mezinárodní festival slovenského folklóru „Jánošíkov dukát“ (Rožnov-pod-Radhoštěm)

1. května                Folkmáj (Javorník, Olomoucký kraj)

26. dubna               71.výročí osvobození Brna,koncert v rámci festivalu "Ruské jaro na Moravě" (Grandhotel,Brno)

16. ledna                Turistický veletrh (BVV, Brno)

12. ledna                Vánoční výstava (Palác Šlechtičen, Brno)

2015     

3. října                    Den uniformovaných souborů (Kroměříž)

19. září                   Babylonfest (Brno)

5. září                     Slavnosti chleba ve Slupi

16. srpna                 83. šlapanické slavnosti (Šlapanice)

26.-28. května          MFF Strážnice

22.-24. května          Vystoupení na slavnostech v Tatě (Maďarsko)

16. května               Muzejní noc (Brno, Hrad Špilberk)

9. května                 Oslava osvobození (Písek)

8. května                 Oslava osvobození (Sadská)

30. dubna                Koncert "Nebe plné hvězd" (Brno)

26. dubna                Oslava 70. výročí ukončení 2. světové války  (Grand Hotel, Brno)

18. dubna                Oslava osvobození Rekonstrukce bojů o obec Starovičky (Starovičky)

3. března                 Vystoupení na ruské ambasádě v Brně

 

2014     

21. prosince            Zahájení vanočních trhů ve Vídni (Rakousko, Vídeň)

2. prosince              Vánoční večírek studentů ukrajinistů (Masarykova Univerzita, Brno)

11. listopadu           Vzpomínkové shromáždění v Denisových sadech (Brno)

8. listopadu             Martinská husa (Obesní hospoda, Bílovice nad Svítavou)

4.-5. října                Karlovský gastrofestival (Areál Léskové, Velké Karlovice)

18.-22. září             Camp Multi Époques (Coudekerque-Branche, Nord-Pas-de-Calais, France)

6. září                    Slavností chleba ve Slupi

31. srpna                70. výročie SNP (Lubina, Slovensko)

8.-10. srpna            Chodské slavnosti (Domažlice)

1.-3. srpna              Mezinárodní festival slovenského folklóru "Janošíkov dukát"

31.května               Dětský den v Medlánkach (Brno, Zámecký park, Medlánky)

15. února                Ples v Jablunkově

 

2013     

22. prosince            Vanoční trhy ve Vídni (Rakousko, Vídeň)

12. prosince            Vánoční večírek studentů ukrajinistů (Masarykova Univerzita, Brno)

16. listopadu           Martinská husa (Bílovice nad Svítavou)

21. září                   Babylonfest (Moravské náměstí, Brno)

14.-15. září              Camp Multi Époques  (Coudekerque-Branche, Nord-Pas-de-Calais, France)

7. září                    Slavno sti Chleba (Slup, areál u Vodního mlýna)

25. srpna                Dožinky (Rožnov pod Radhoštěm, Koliba pod horu, Dolní Bečva)

17. srpna                3. ročník stretnutia umeleských kováčov v Nitrianskom Pravne. Jurčove dni.

                             (Slovensko, Nitrianske Pravno)

2.-4. srpna             Mezinárodní festival slovenského folklóru „Jánošíkov dukát“ (Rožnov-pod-Radhoštěm)

28.-30. června        68. mezinárodní folklorní festival Strážnice 2013 (Strážnice, areál skanzenu)        

15.-16. června        Festival ukrajinské kultury (Velké Karlovice, areal Lesková)

25.-26. května        Mezinárodní folklórní festival "Praha srdce národů"

                            (Praha, Staroměstské náměstí, Divadlo na Vinohradech)

24. května             Multikulturní jarmark (Pardubice, Pernštýnské náměstí)

18. května             Drotári v Rusku (Rožnov pod Radhoštěm, Koliba pod horu)

11. května             Podjavorinské folklórné slávností (Slovensko, Lubina)

2. února                Benefiční koncert (Klobouky u Brna)

 

2012     

5. prosince           Vánoční večírek studentů ukrajinistů (Masarykova Univerzita, Brno)

4. prosince           "Rozsvěcování vánočního stromku" (Univerzita Tomáše Bati, Zlín)

30. listopadu         Zahájení Vánočních trhů ve Vídní  (Víděň, městská radnice)

29. listopadu        Vzpomínková akce na bitvu u Slavkova (Brno, Denisové sady)

3. listopadu          Seminář bulharských tanců (Brno)

6. října                 Valtické vinobraní (Váltice)

4 .října                 Koncert k 20.výročí Oblastní charity Třebíč (Třebíč)

23. září                Koncert ke 100.výročí postavení památníku Mohyla míru (Prace)

22.září                „BABYLONFEST“ (Brno)

8. září                 Slavnosti Chleba (Slup, areál u Vodního mlýna)

25. srpna             Krajské oslavy 68. výričia SLOVENSKÉHO NÁRODNÉHO POVSTANIA

                          (Jankov vršok, Slovensko)

18. srpna             Trh lidových řemesel (Frýdlant nad Ostravicí)

3.-5. srpen           Mezinárodní festival slovenského folklóru „Jánošíkov dukát“ (Rožnov-pod-Radhoštěm)

10. června            Folklorní festival "Pod křenovskó májó" (Křenovice)

2.-3. června          Hradní slavnosti (Ostrava, Slezkoostravský hrad)

27. května            Koncert k 800. výročí města "Láska je nejkrásnější lidský cit" (Ivančice)

19. května            14. ročník městkých Husitských slavností (Slaný, Masarykovo náměstí)

5. května              Vzpomínková akce "UHERSKOBRODSKO 1945 - Průlom do Bílých Karpat ve Strání" (Strání)

26. dubna             Pietní akt u příležitosti 67. výročí osvobození města Brna (Brno, Ústřední hřbitov)

4. února               Jakubský ples (Brno, KD Rubín)

8. ledna                Ex Antiquis Fontes (Ze starých pramenů), vánoční koncert (Zlín – Otrokovice, kostel Sv.Vojtěcha)

 

 

2011      
16. prosince         Slavnostní vernisáž (Brno, Moravská galerie, Místodržitelský palác, Barokní sál.)

14. prosince         Vánoční trhy (Brno, areál BVV)

8. prosince           Vánoční koncert národnostních menšin„Žijeme v jednom městě“ (Brno, divadlo Reduta) 

6. prosince           Vánoční večírek studentů ukrajinistů, hra „Rukavička“ (Brno, Masarykova Univerzita)

1. prosince           Vánoční besídka pro postížené děti (Brno, areál BVV)

5. listopadu          Carské slavnosti, vzpomínková akce v místě, kde před bitvou tří císařů nocoval ruský car

                           Alexandr I. a rakouský císař (Bohdalice, zámecký park)

1. října                 Koulení kola z Lednic do Brna, oficiální ukončení turistické sezony s radiem Čas (Brno, nádvoří

                           Staré radnice)

28. září                Svatováclavská slavnost (Letohrad)

3. září                  Slavnosti chléba (Slup, areál u Vodního mlýna)

12.-13. srpna        Mezinárodní folklorní festival Sousedé (Mikulov)      

24.-26. června       66. mezinárodní folklorní festival Strážnice 2011 (Strážnice, areál skanzenu)        

5. června              Dětský den uprostřed Evropy (Brno, zámecký park Medlánky)

 

 

2010     

8. prosince         Vánoční večírek studentů ukrajinistů, hra „Za dvěma zajíci“ (Masarykova Univerzita, Brno)

5. prosince         Ukrajinský večer v Litomyšli (Zámek Litomyšl)

4. prosince         Zimní ČASomíra, akce radia Čase (Kinokavárna nam. SNP, Brno)

4. prosince         Rekonstrukce bitvy u Slavkova - Austerlitz 2010 - 205. výročí bitvy tří císařů (Tvarožná)

20. listopadu       Recyklační modní šou (Brno, Vaňkovka, Kulturní centum Slévárna)

23. záři              Známe se? Setkání s tradicemi, obyceji a lidmi z Ukrajiny, Ruska a Beloruska (Olomouc,

                         kostel Sv. Gorazda)

4. září                Slavnosti Chleba 2010 (Slup, areál u Vodního mlýna)

6.-8. srpna         Mezinárodní festival slovenského folklóru „Jánošíkov dukát“(Rožnov-pod-Radhoštěm, areál

                         skanzenu)

19. června          Den národnostních menšin (Tišnov, amfiteatr)

5. června            Knížecí holdování - k oslavě zápisu zahrad a zámku Kroměříž na Seznam UNESCO (Kroměříž)

30. května          Dětský den na Staré radnici (Brno, nádvoří Staré radnice)

8. května            Vzpomínkový program k 65. výročí osvobození (Rosice, kino Panorama)

24. dubna           Bojové vzpomínkové oslavy 65. výročí ukončení 2. světové války a osvobození města Brna - Ořechov

                         1945 (Ořechov, areál Army Parku)

18. dubna           Oslavy 65. výročí osvobození (Ivančice, kino Réna)

19. brezna          Doprovodný program u příležitosti premiéry hry Revizor (Brno, Mahenovo divadlo)

7. ledna              Koncert u příležitosti oslav pravoslavných vánočních svátků (Brno, Nová radnice)

 

 

2009     

19. prosince       Pravoslavná Mikulášská besídka (Brno, Nová radnice)

10. prosince       „Žijeme v jednom městě“ - vánoční koncert národnostních mešin (Brno, divadlo Reduta)

6. prosince         Vánoční trhy (Brno, areál BVV)

3. prosince         Vánoční besídka pro postížené (Brno, areál BVV)

2. prosince         Vánoční večírek, FF MU Brno

28. listopadu      Rekonstrukce bitvy u Slavkova - Austerlitz 2009 - 204. výročí bitvy tří císařů (Tvarožná)

26. listopadu      Rekonstrukce dobytí města Vyškov spojeneckou rusko-rakouskou armádou v pruběhu tažení

                        roku 1805, které předcházelo bitvě tří císařu u Slavkova 2. prosince 1805 (Vyškov)

3. listopadu        Konference u příležitosti Dne cizinců v ČR (Brno)

24. října            Carské slavnosti, vzpomínková akce v místě, kde před bitvou tří císařů nocoval ruský car

                        Alexandr I a rakouský císař (Bohdalice, zámecký park)

11. října            Vystoupení u příležitosti pravoslavného mariánského svátku Pokrova (Brno, Nová radnice)

5. září               Slavnosti chléba (Slup, areál u Vodního mlýna)

8. srpna            Blosdorf 1915, vzpomínková akce k připomenutí bojů v Karpatech v 1. světové válce

                        (Mladějov na Moravě)

26.-27. června   64. mezinárodní folklorní festival Strážnice 2009 (Strážnice, areál skanzenu)

31. května         Den dětí na Staré radnici (Brno, nádvoří Staré radnice)

19. května         Koncert u příležotosti dne uprchlíků (Brno, Moravská galerie)

16. května         Doprovodný prográm u příležitosti 11. ročníku Husitských slavností (Slaný)

24. dubna         Velikonocní koncert (Brno, Knihovna Jiřího Mahena)

3. března          Výstava o pracovní migraci (Brno, Dům pánů z Lipé)

28. února          II. Ples národnostních menšin (Brno, Hotel Kozák)

 

 

2008     

16. prosince       Vystoupení u příležitosti křtu knihy „Život na laně" (Brno, FSS)

13. prosince       Ukrajinské Vánoce - vánoční koncert (Sněžné)

4. prosince         „Žijeme v jednom městě" - vánoční koncert národnostních mešin (Brno, divadlo Reduta)

29. listopadu      Účast na akci Austerlitz 2008 - 203. výročí bitvy tří císařů (Tvarožná)

19. listopadu      Vystoupení u příležitosti 15. výročí Katedry ukrajinistiky na FF MU (Šlapanice, kampus MU)

9. listopadu        Dny ukrajinské kultury (Praha, Divadlo Metro)

26. října            Vystoupení u příležitosti pravoslavnýho mariánského svátku Pokrova (Brno, Nová radnice)

17. října            Podzimní slavnostní koncert konaný při příležitosti 90.výročí vzniku Československa (Potštát, ZUŠ)

6. září               Slavnosti Chléba (Slup)

27. srpna          Vystoupení u příležitosti konání se Mezinárodní konference ukrajinistů

                        (Olomouc, FF Palackého univerzity)

19. června         Vystoupení u příležitosti vernisáže výstavy ilustrací doc. Michaela Romberga

                        (Veverská Bítýška, Státní hrad Veveří)

19. června         Dětské odpoledne pořádané Oddělením migrace Diecézní charity Brno (Brno, Moravské náměstí)

31. května         „Návraty ke kořenům" - setkání národnostních menšin Jihomoravského kraje

                        (Brno, Dům pánů z Kunštátu)

5. dubna           Doprovodné vystoupení u příležitosti premiéry hry ruského autora Sigareva „Detektor lži"

                       (Středočeské divadlo Kladno)

11. ledna          Společenský večer JMK (Brno, Dům pánů z Lipé)

 

 

2007     

21. prosince       Večer ruských písní - Vánoční setkání 2007 (Brno, divadlo Barka)

8. prosince         Ukrajinsko-český večer (Brno, sál Cyrilometodějské základní školy Lerchova)

7. prosince        „Žijeme v jednom městě" - vánoční koncert národnostních mešin (Brno, divadlo Reduta)

24. listopadu     „Hrátky s postavou" aneb jak na to vyzrát (Brno, Slévárna Vaňkovka, Ve Vaňkovce 1)

1. září               Festival Make a Connection (Jičín, Valdštejnská lodžie)

3.-5. srpna        Mezinárodní festival slovenského folklóru „Jánošíkov dukát"

                       (Rožnov-pod-Radhoštěm, areál skanzenu)

23.-24. června   62. mezinárodní folklorní festival Strážnice 2007 (Strážnice, areál skanzenu),

                        ziskání čestného titulu Laureát MFF Strážnice za osobitou interpretaci ruských lidových písní

                        v pořadu "Domovina "         

16.-17. června   Slávnosti kultúry Rusínov-Ukrajincov Slovenska (Svidník, areál skanzenu, Slovensko)

9. června          „V zámku a podzámčí" - pořad „Sousedé" - folklorní festival (Přerov, Horní náměstí)

26. května         „Návraty ke kořenům" - setkání národnostních menšin Jihomoravského kraje 

                       (Brno, Dům pánů z Kunštátu, naměstí Svobody)

11. dubna         Koncert v rámci oslavy pravoslavných Velikonoc (Brno, Knihovna Jiřího Mahena)

10. března        Žena. Jaro. Láska - slavnostní večer u příležitosti Mezinárodního dne žen (Brno, Nová radnice)

 

 

2006     

7. prosince        „Žijeme v jednom městě" - vánoční koncert národnostních mešin (Brno, divadlo Reduta)

4.-6. srpna        Mezinárodní festival slovenského folklóru „Jánošíkov dukát" 

                        (Rožnov-pod-Radhoštěm, areál skanzenu)

23. června         F scéna 2006 - pořad národnostních menšin "Souznění pod Špilberkem"

                        (Brno, nádvoří Staré radnice)

27. května         „Návraty ke kořenům" - setkání národnostních menšin Jihomoravského kraje

                        (Brno, Dům pánů z Kunštátu)

25. února          „Malanka" - tradiční setkání ukrajinské diaspory v ČR (Praha, sál Autoklubu ČR)

14. ledna           Koncert u příležitosti oslav pravoslavných vánočních svátků (Brno, Nová radnice)

 

 

2005    

7. prosince         „Žijeme v jednom městě" - vánoční koncert národnostních mešin (Brno, divadlo Reduta)

14.-16. října        Dny ukrajinské kultury (Praha, Chomutov, Brno)

26. června           60. mezinárodní folklorní festival Strážnice 2006, pořad „Domovina" (Strážnice, areál skanzenu)

28. května          „Návraty ke kořenům" - setkání národnostních menšin JMK (Brno, Dům pánů z Kunštátu)

 

 

2004     

                              

9. prosince         „Žijeme v jednom městě" - vánoční koncert národnostních mešin (Brno, divadlo Bolka Polívky)

15. května          „Návraty ke kořenům" - setkání národnostních menšin (Brno, Dům pánů z Kunštátu)

 

 

2003    

4.- 6. července      MFF „Rožnovské slavnosti" (Rožnov-pod-Radhoštěm, areál skanzenu)

25. května             Slavnosti Cyrila a Metoděje (Mikulčice)

12. dubna              Setkání volýnských Čechů (Brno, areál kasáren)

Akce pořádané na FF a FSS MU